Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı: Mehmet Sekmen

03 Aralık 2013 Salı, 15:01

AK Parti’nin Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Adayı, Mehmet Sekmen oldu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin Grup Toplantısında Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan adayını açıkladı. Büyükşehir Belediye Başkan adaylığına Mehmet Sekmen getirildi.

Peki Mehmet Sekmen kimdir?

Mehmet Sekmen, 25 Ocak 1958’de Erzurum İspir‘de doğdu. Babasının adı Ahmet, annesinin adı Hava’dır. Yönetici; İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni bitirdi. Kamu ve özel sektörde yöneticilik yaptı. Serbest Muhasebeci olarak çalıştı. Özel bir şirkette finansman yöneticiliği yaptı. Daha sonra kendi aile firmasında yönetici olarak iş yaşamını sürdürdü.

Bir dönem Samandıra, iki dönem Kartal Belediye Başkanlığı görevine seçilerek bu görevleri yürüttü. Ayrıca Bölgedeki birçok Kültür ve Sanat derneklerine öncülük ederek, dernek çalışmalarına katıldı ve bu derneklerde üyelik ve başkanlık görevleri üstlendi. Kartal Spor Kulüp Başkanlığı ve 2. Lig Kulüpler Birliği Başkanlığı görevlerinde bulundu. 22. Dönem İstanbul Milletvekili. Orta düzeyde İngilizce bilen Sekmen, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir